ايده براي هداياي تبليغاتي

در سال ۲۰۱۰، چيزي در حدود ۱۶ ميليارد هديه تبيلغاتي در سراسر جهان به فروش رسيده است و اين موضوع قطعا دليل خوب و موجهي دارد.

احتمالا همانطور كه اكثر مردم ممكن است حدس بزنند، دريافت هداياي رايگان فوق‌العاده و شگفت‌انگيز است و حتما همين بايد دليل عملكرد موفقيت‌آميزهداياي تبليغاتي باشد، اما تنها اين نيست!

شما بايد محصول تبليغاتي مناسبي را انتخاب كنيد كه به بهترين شكل محصول يا خدمات شما را تبليغ كند، و سپس از آن محصول تبليغاتي درست و به جا استفاده كنيد.

همه ما قبلا هداياي تبليغاتي گرفته‌ايم و مي‌دانيم چندتايشان سر از سطل آشغال درآورده‌اند! پس چطور بايد از محصولات تبليغاتي به صورت موثر استفاده كنيد كه محصول تبليغاتي سفارشي شما هم مثل بقيه محكوم به عدم نباشد؟ ايده‌هاي تبليغاتي زير قطعا مي‌توانند كمك‌تان كنند.

محصولات تبليغاتي در نمايشگاه‌هاي تجاري فوق‌العاده عمل مي‌كنند، در ساير رويدادهاي تبليغاتي و بازاريابي و همچنين به عنوان هداياي شركتي (براي مشتريان مهم) و در براي برنامه‌هاي پاداش كاركنان نيز عالي هستند.

در صورت امكان، بايد محصول تبليغاتي را انتخاب كنيد كه تمام نيازهاي بازاريابي شما را برآورده سازد. به عنوان مثال، اگر يك محصول تبليغاتي را به عنوان هديه براي نمايشگاه تجاري‌تان انتخاب كرده‌ايد، بيشتر از تعداد تخميني سفارش دهيد و سپس از آن در ديگر موقعيت‌هاي بازاريابي‌ (مانند ارسال هديه براي بهترين مشتري‌هاي خود در ايام عيد و تعطيلات) استفاده كنيد.

محصولات تبليغاتي همچنين به عنوان هديه و پاداش قدرداني از كاركنان (مثلا افزايش فروش) نيز خوب هستند. از محصولات تبليغاتي همچنين مي‌توان براي رويدادهاي شخصي مانند دورهمي‌هاي خانوادگي و جشن‌هاي سالگرد و غيره استفاده كرد.

اما به طور كلي، محصولات تبليغاتي براي رويدادهاي شخصي محدوديت بيشتري دارند و شامل مواردي مانند تي‌شرت‌هاي با چاپ سفارشي، مچ‌بندهاي سيليكوني و كلاه كپ هستند.

اگر به دنبال ايده‌هاي تبليغاتي ارزان قيمت هستيد، خودكار تبليغاتي ، مچ بند سيليكوني، جاكليدي و پازل به شدت توصيه مي‌شود. در ميان هداياي تبليغاتي گران قيمت‌تر و همچنين براي هداياي شركتي و پاداش به كاركنان، كالاهاي پوشيدني مانند پيراهن، كت و ژاكت و كلاه عالي است.

از هداياي ارزشمند استفاده كنيد

اگر واقعا مي‌خواهيد مشتري‌هاي خود را تحت تاثير قرار دهيد و يا پاداش‌هاي خاص به كاركنان‌تان بدهيد، قطعات الكترونيكي، آي‌پاد و غيره بسيار محبوب هستند، هر چند چاپ لوگو بر روي محصولات برند مي‌تواند چالش برانگيز باشد؛ USBها و كارت‌هاي حافظه نيز گزينه‌هاي ايده‌آل ارزان‌تر و راحت‌تري هستند.

اگر مي خواهيد از يك هديه تبليغاتي به عنوان هديه‌اي رايگان براي بازاريابي كسب و كار خود استفاده كنيد، چند قاعده اساسي وجود دارد كه بايد آنها را دنبال كنيد:

نام شركت

نام شركت يا برند ، لوگو و اطلاعات تماس‌تان بايد بر روي محصول تبليغاتي چاپ يا درج شده باشد.

چيزهاي خاص و جالب‌توجه اضافه كنيد

اگر مي‌توانيد، يك جمله يا عبارت منحصر به فرد يا خنده‌دار يا به يادماندني و يا يك جمله يا عبارت تاثيرگذار، يا شعار، و در صورت امكان، مرتبط با كسب و كارتان بر روي مصول انتخابي‌تان چاپ كنيد.

بودن يك چيز جذاب بر روي هداياي تبليغاتي، مردم را تشويق مي‌كند شما را به رقباي‌تان ترجيح دهند و محصول شما را نگه دارند.

هزينه و اثرگذاري

هزينه و قيمت كالاي تبليغاتي بايد معقولانه باشد. شما بايد از نظر مالي توانايي اين را داشته باشيد كه محصول انتخابي خود را در اختيار افراد و مشتري‌هاي بيشتري قرار دهيد و به علاوه، از تاثير بازاريابي آن محصول تبليغاتي، در نهايت سود بيشتري كسب كنيد.

عامل نگهداري

«عامل نگهداري» چيست؟ يعني آيا مردم محصولات تبليغاتي شما را نگه مي‌دارند يا آنها را دور مي‌ريزند؟ آيا آن كالا مفيد، كاربردي، يا جالب هست؟ آيا دليلي براي نگه داشتن آن وجود دارد؟

هنگام انتخاب يك كالاي تبليغاتي براي بازاريابي كسب و كارتان به ياد داشته باشيد، نكته اين نيست كه فقط يك هديه رايگان، و يا حتي بدتر، يك آشغال رايگان به دست مشتري‌ها بدهيد.

هداياي كاربردي انتخاب كنيد

نكته اين است كه كسب و كارتان را ارتقاء دهيد! كالاي تبليغاتي انتخابي شما بايد مفيد و كاربردي باشد، تا علاوه بر اينكه گيرنده آن را نگه دارد، بتواند در ارتقاء و تبليغ كسب و كار شما نيز موثر باشد.

اين يك معامله برد-برد است؛ برد براي مشتري آينده شما، زيرا محصولي مفيد و كاربردي هديه گرفته و از آن استفاده مي‌كند، و برد براي شركت شما، زيرا احتمال اينكه فردي كه محصول تبيلغاتي شما را گرفته دوباره سمت شما بيايد را افزايش مي‌دهد.

محصولاتي كه هيچ كاربردي ندارند به دست مردم ندهيد؛ همچنين محصول تبليغاتي‌تان را به كساني كه هرگز به مشتري‌هاي شما تبديل نخواهند شد هم ندهيد.

به ياد داشته باشيد كه هدف اصلي محصولات تبليغاتي، ارتقاي كسب و كار شماست. هوشمندانه عمل و محصولات تبليغاتي خود را با دقت و عاقلانه انتخاب كنيد.

اطمينان حاصل كنيد كه با استراتژي بازاريابي كلي شما نيز سازگار باشند. و به ياد داشته باشيد كه اغلب بهترين كالاي تبليغاتي، نمونه‌اي از محصول يا خدمات شماست.

هيچ چيزي بهتر از يك نمونه از محصولات و خدمات شما، نمي‌تواند شركت شما را تعريف كند، بنابراين از نمونه محصولات خود به عنوان كالاهاي تبليغاتي استفاده كنيد، و حتما نام، لوگو و اطلاعات تماس خود را بر روي آن چاپ كنيد!


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر شهابي | ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۹:۱۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |