چاپ تامپو


001تامپو
تعريف: اين شيوه چاپ درگروه چاپ هاي گود قرارمي گيرد، اين مسئله به دليل استفاده ازكليشه گود درفراينده چاپ مي باشد. از ويژگيهاي اين شيوه امكان چاپ، روي مواد مختلف ومتنوع هم از نظر جنس مواد مختلف و متنوع هم ازنظرجنس مواد وهم از نظر شكل هندسي انها مي باشد بطوريكه با اين روش مي توان برروي سطوح صاف، منحني، گرد، محدب، وحتي كره عمل چاپ را انجام داد. واسط چاپ در تامپولاستيكي ازجنس سيليكون است كه به ان تامپو tampon مي گويند. اين شيوه چاپ بسيار شبيه به مهرهاي لاستيكي است با اين تفاوت كه در مهرحروف برجسته است اما درچاپ تامپو لاستيك سيليكوني برجستگي ندارد و نقش را به شيوه اي ديگر به سطح قابل چاپ منتقل مي كند.
مراحل انجام :
پس از طراحي، لازم است كه از طرح مورد نظر فيلم تفكيكي براي كارهاي cmyk تهيه شود. از فيلم هاي هر رنگ كليشه فلزي يا فتو پليمري تهيه مي شود كه البته نوع كليشه فلزي به دليل  مقاومت بالاتر در طي مراحل چاپ تامپو، استفاده بيشتر دارد. در صورت استفاده از كليشه فتو پليمري، شبيه به كليشه هاي فلكسو، باستي داراي ضخامت كم و سفتي بسيار باشند. اكنون از هر رنگ، يك كليشه تهيه شده است كه ترامها در روي آن به شكل گود هستند. هر كليشه را در محل از پيش تعيين شده در ماشين چاپ تامپو قرارمي دهند. در كنار هر رنگ كليشه، مخزن رنگ به علاوه غلطك و تيغه هاي مربوطه قرار گرفته است.

همانگونه كه در شكل مي بينيد، غلطك رنگ، از مخزن رنگ مربوطه به روي كليشه كشيده مي شود و دورن گودي هاي كليشه كه همان نقش هاي مورد نظر است پر از رنگ مي شود. يك تيغه رنگهاي اضافه را از روي كليشه جمع مي كند. لاستيك سيليكون  از بالا به روي كليشه يا گراورور فرود آمده و نقش را به روي خود منتقل مي كند، سپس بطور اتوماتيك بالاي سر موضوع قابل چاپ قرار گرفته و به آرامي برسطح مورد نظر فرود مي آيد. بدين ترتيب نقش مورد نظر از روي گراور به موضوع ما منتقل مي شود. در مورد رنگهاي ديگر نيز به همين ترتيب عمل شده و كار نهايي ما با طراحي چهار رنگ به چاپ خواهد رسيد.
چاپ تامپو به دليل آماده سازي  نسبتاً ارزان و ماشين آلات نيمه اتوماتيك در تيراژهاي كم براي بسياري از كارهاي چاپي مورد استفاده قرار مي گيرد.
هداياي تبليغاتي
 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر شهابي | ۸ دى ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۷:۳۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

درباره شركت پديده جاويد

شركت پديده جاويد از سال 1368 كار را با چاپ بر روي انواع قطعات صنعتي و بصورت اختصاصي چاپ روي هداياي تبليغاتي آغاز نمود و اكنون با در اختيار داشتن ماشين آلات چاپ سيلك، تامپو و ليـزر و همچنين واردات و توليد هداياي تبليغاتي بر اساس نياز مشتريان كماكان به فعاليت خود ادامه مي دهد.
در اين راستا و در طول فعاليت خود موفق گشته ايم با بسياري از شركت هاي معتبر و صاحب نام همكاري داشته باشيم و اكنون با گذشت ساليان متمادي و كسب كوله باري از تجربه و مهارت در زمينه هداياي تبليغاتي آماده ارائه خدمات به شما مشتريان عزيز مي باشيم.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط نيلوفر شهابي | ۷ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۳:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |