چرا هداياي تبليغاتي هنوز هم مهم هستند

بازاريابي، شكل بسيار هوشمندانه از تبليغات است – و اين را هم در نظر بگيريد كه سرمان را هرجا مي چرخانيم ، تبليغات مي بينيم، در تلويزيون، بر روي اتوبوس، در مجلات، اينترنت، رسانه هاي اجتماعي و غيره، نظر مي رسد هيچ وقت تمام نمي شوند.

در اين بين، شكل هاي سنتي تر تبليغات، مانند محصولات تبليغاتي، هنوز هم به قوت خود باقي است. گرچه خيلي ها ممكن است تصور كنند كه اين شكل از تبليغات و بازاريابي به ديار باقي شتافته است، اما در واقع برعكس، محصولات تبليغاتي هنوز هم ابزار بازاريابي فوق العاده قدرتمندي هستند.

فايدۀ دادن هداياي تبليغاتي چيست؟

هداياي تبليغاتي اين امكان را فراهم مي كنند تا افراد برند شما را ببينند، با آن ارتباط برقرار كنند و آن را به رسميت بشناسند. و همه اين موارد بسيار مهم هستند، چون هرچه افراد بيشتري برند شما را بشناسند، نتايج بهتر در كسب و كار و فروش خواهيد گرفت.

از چه كالاهايي مي توان به عنوان محصولات تبليغاتي استفاده كرد؟

اين موضوع به نوع كسب و كار و ميزان بودجه شما بستگي دارد. هر دو اين موارد مي تواند بر نوع محصول تبليغاتي انتخابي شما تاثير بگذارد. به طور كلي، بيشتر شركت ها موارد زير را انتخاب مي كنند:

§         لوازم التحرير: دفتر ياداشت فانتزي، خودكار، مداد، كش، پاك كن

§         كيف: حتي مي تواند كيف پول باشد

§         لوازم اداري: جاي بيزينس كارت، دفترچه آدرس، كيف لپ تاپ

§         لوازم جانبي رو ميزي: ليوان، ماگ، تقويم

§         لباس: تي شرت، كلاه، كپ، جوراب، دستكش،

اگرچه اين كالا ها بسيار رايج هستند، اما خودتان هم مي توانيد ابتكار به خرج دهيد. در واقع، مبتكرانه ترين محصولات تبليغاتي، هميشه موفق ترين هستند.

تناسب با حرفه

حرفه و زمنيه كاريتان در انتخاب محصولات تبليغاتي خيلي تاثير گذارند. مثلا اگر يك برند تناسب اندام يا يك باشگاه ورزشي داريد، تي شرت، كلاه، مچ بند و پيشاني بند اغلب گزينه هاي خوبي هستند. لوازم التحرير و  لوازم رو ميزي معمولا براي كسب و كارهاي اداري و شركت ها مناسب است. سعي كنيد بيش از حد بر روي برند تان تكيه نكنيد، يك كالاي زيركانه كه به راحتي مورد استفاده قرار مي گيرد بسيار موثر تر خواهد بود.

چه زماني مي توان آنها را توزيع كرد؟

اين به خودتان بستگي دارد. شايد بخواهيد توجه يك مشتري احتمالي را جلب كنيد؟ كه در اين صورت فرستادن يك هديه رايگان (در قالب يك محصول تبليغاتي) ايده اي عالي است، چون احتمال كشيده شدن آنها به سمت كسب و كار و برند شما بيشتر مي شود. نمايشگاه هاي تجاري هم زمان مناسب براي توزيع هداياي تبليغاتي است. باورتان نمي شود "كالاهاي رايگان" چه جمعيتي را به سمت شما مي كشانند و چگونه كنجكاوي مردم را بر مي انگيزاند. وقتي جمعيت زيادي جلوي غرفه شما در نمايشگاه صف بكشند، مردم بيشتر كنجكاوتر شده و توجه شان جلب مي شود.

اجرا كردن آن آسان است؟

فروشگاه هاي زيادي وجود دارد كه محصولات ارزان قيمت را براي شما تبديل به محصولات تبليغاتي مي كنند. بهترين كار براي كسب و كارهاي كوچك (با بودجه كم) اين است اول چند كالاي مختلف را امتحان كنند و ببينيد كدام يك بيشتر جواب مي دهد.

استراتژي بازاريابي محصول تبليغاتي، اگر به درستي اجرا شود مي تواند بسيار موفق و پرازده باشد، هر براي فروش و درآمد و هم افزايش آگاهي و شهرت برند. پس عجله نكنيد، همۀ گزينه ها را در نظر گيريد و بهترين محصول را انتخاب كنيد.

 
نوشته شده توسط نيلوفر شهابي | ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶:۲۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |