چگونه از هداياي تبليغاتي درست استفاده كنيم قسمت اول

هداياي تبليغاتي پديده جاويد چيزهايي هستند كه بسياري از كسب و كارها از آنها استفاده مي‌كنند، اما تعداد كمي از آنها به طور موثر از اين موارد بازاريابي استفاده مي‌كنند. من يك كيف پر از خودكار در هنگام رفتن به كنفرانس دارم، اما به ندرت اين كار را انجام مي‌دهم و آنرا با خود مي‌برم، معمولا از يك يا دو خودكار تبليغاتي مرغوب براي يادداشت برداري استفاده مي‌كنم. به احتمال زياد شما هم با نتايج مشابه سر و كار داشته باشيد.
چند فاكتور كليدي در توليد هداياي تبليغاتي نفيس پديده جاويد وجود دارد.
۱. به مردم چيزي بدهيد كه آن‌ها مي‌خواهند!
۲. فقط از روي تكليف اين كار را انجام ندهيد!
۳. هداياي تبليغاتي را به درستي طراحي كنيد!
۴. هدف قرار دادن كيفيت مهم‌تر از تعداد است!
 
۱.) چيزي را به مردم بدهيد كه آنها نياز دارند!
وقتي به نمايشگاه‌هاي تجاري مي‌روم، من اغلب با تعداد زيادي پوستر تبليغاتي، صدها برچسب و ديگر چيزهايي كه نياز ندارم و هرگز از آن استفاده نمي‌كنم، بيرون مي‌آيم. نه تنها بازاريابي بي‌اثر انجام شده بلكه همه آنها دور انداخته خواهد شد.
بهترين هداياي تبليغاتي ، آن‌هايي هستند كه هر روز از آن استفاده مي‌شود. پدهاي يادداشت، خودكار تبليغاتي و تي شرت تبليغاتي موثرترين هداياي تبليغاتي براي اغلب كسب و كارها هستند. مردم به آنها نياز دارند، هر روز از آنها استفاده مي‌كنند، و نسبتا ارزان هستند. مگر اينكه شما چيزي بسيار منحصر به فرد داشته باشيد كه مردم اغلب از آن استفاده كنند، يا شما بودجه‌اي داريد كه به شما اجازه مي‌دهد تا محصولات الكترونيكي مثل فلش مموري تبليغاتي ، خودكارهاي لوكس، هداياي چرمي و يا پاوربانك تبليغاتي بخريد و از آنها استفاده كنيد.
حس مشترك در ارتباط بر قرار كردن با محصول نقشي اساسي ايفا مي‌كند. اگر چيزي مي‌فروشيد كه به نگهداري و يا تداركات نياز داشته باشد، دقت كنيد كه از هداياي تبليغاتي استفاده كنيد كه اطلاعات شما را بر روي خود داشته باشد و اين اطلاعات مي‌تواند به راحتي افراد را ترغيب به تماس با شما كنند.
۲.) فقط از روي تكليف اين كار را انجام ندهيد!  
زماني كه بيست هزار خودكار مزخرف كه يك بار قبل از اينكه جوهر پس بدهد مي‌تواند بنويسد و يا كار نمي‌كند را خريداري مي‌كنيد، كسب‌وكار شما را به شيوه‌اي مثبت تبليغ نمي‌كند. همانند كارمندان، هداياي تبليغاتي نماينده مستقيم شما هستند. مطمئن شويد كه آنها را به كيفيت و ارزش مرتبط مي‌كنند و نه به ارزاني.
شما نيازي به خريد يك هديه تبليغاتي ارزان قيمت براي هر مشتري نداريد (اگر محصولات گرانقيمت را نمي‌فروشيد، اين ممكن است ايده بدي نباشد)، اما دقت كنيد كه چيزي را به عنوان هديه تبليغاتي عرضه كنيد كه مشتري شما مي‌خواهد از آن استفاده كند. اگر كسي مي‌خواست يك قلم به شما بدهد و تصميم آنها اين باشد كه با ديدن اين هداياي تبليغاتي شما آنها را به خاطر آن، به ياد بياوريد، بايد يك نمونه از هداياي تبليغاتي را انتخاب كند كه كارآيي لازم را داشته باشد تا خاطره خوبي بجا بگذارد. تي شرت، كلاه يا شايد يك خودكار تبليغاتي با كيفيت مي‌تواند اين تأثير را براي افراد داشته باشد.
هداياي تبليغاتي مانند خودكار به عنوان مثال، بايد آن نوع خودكاري را بخريد كه مردم در صورت از دست دادن آن، ناراحت شوند. خودكارهايي كه بر روي بيشتر سطوح به خوبي مي‌نويسند، لكه‌دار نمي‌شوند و داراي احساس خوب در دست شما باشند از اين موارد هستند. شما مي‌خواهيد انواع هداياي تبليغاتي را كه مشتري از آن بهتر استفاده مي‌كند را ارائه دهيد. به اين ترتيب، وقتي به دنبال خودكار مي‌گردند، اول به دنبال خودكار شما مي‌گردند. 
نوشته شده توسط نيلوفر شهابي | ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۰:۳۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |